بهترین نرم افزار دی جی برای Stems

بهترین نرم افزار دی جی برای Stems

بهترین نرم افزار دی جی برای Stems جدا سازی لایه های یک آهنگ کدام هستند؟

و چه جیزی را به ما ارایه می دهند و در یک استودیو و یا نرم افزار های آهنگ سازی ممکن است ده ها مورد از آنها وجود داشته باشد.

در نرم افزار دی جی حالت ، «stems» معمولاً چهار بخش را جدا می‌کند آواز یا همون وکال ، درام و کیک ها ، بیس‌لاین و ملودی ها.

که برخی از نرم‌افزارهای مدرن می‌توانند به دی جی اجازه دهند در زمان واقعی موسیقی خود را ایزوله یا حذف کند.

توانایی انجام این کار – به ویژه جدا کردن آواز (یا “آکاپلا”) از سازها – برای بسیاری از دی‌جی‌های خلاق کمی جام مقدس است. و در چند سال اخیر به واقعیت تبدیل شده است.

ویرچوال دی جی VirtualDJ به معنای واقعی کلمه یک آن را در پلتفرم خود اعلام کرد و برای اولین بار آن را برای کاربران ویندوز و همچنین مک ارائه کرد.

سپس Serato اخیراً قبل از راه‌اندازی موفقیت‌آمیز پایه‌های خود به همراه سخت‌افزار فوق‌العاده Rane (البته Rane Four) یک نسخه بتا را اعلام کرد.

و در نهایت، پایونیر دی‌ جی برداشت خود را با نام «جداسازی مسیر» در کنار یک کنترل‌کننده پرچم‌دار جدید، DDJ-FLX10 عرضه کرد.

بهترین نرم افزار دی جی برای Stems در سال 2023 کدام است؟

بنابراین، VirtualDJ در مقابل Serato در مقابل djay Pro AI در مقابل Rekordbox – کدام یک برنده است؟ بیایید بفهمیم…

از نظر راحتی در استفاده از Stems

از نظر بصری، نحوه کار شکل‌های موج در Serato جالب است – زمانی که ساقه‌ها فعال می‌شوند به رنگ خاکستری محو می‌شوند، و تنها ساقه‌های انتخاب‌شده رنگی باقی می‌مانند،

که در عمل به این معنی است که دیدن آنچه که در آن جا گذاشته‌اید و برش داده‌اید آسان است.

Serato – استفاده از Serato بسیار آسان است و در مورد ساقه های آن نیز همینطور است.

اگر تجهیزات شما سازگار است، فقط یک حالت پد (مثلاً نمونه‌بردار) را تغییر می‌دهید، و دکمه‌های ساده، صدای عالی و روشن/خاموش آسان برای ساقه‌های موجود، به‌علاوه مقداری FX «برای شما انجام شد» دریافت می‌کنید.

Rekordbox DJ – با FLX10، این بازی کودکانه است، بنابراین اگر کنترل کننده تنها مورد توجه ما بود، می توانست بهترین جایگاه را به خود اختصاص دهد.

اما برای هر چیز دیگری، به نگاشت ویرایشگر پد یا نگاشت کامل Midi نیاز دارد، که به طور قابل توجهی از تغییر حالت پد آسان سراتو در دستگاه‌های قدیمی تر فریبنده است.

djay Pro AI – باز هم، استفاده از اینها بسیار آسان است.

این نرم افزار به سختی با سخت افزار DJ موجود ادغام نشده است و ممکن است بخواهید نقشه برداری انجام دهید تا کنترل ها را همانطور که می خواهید بدست آورید، اما اکثر دی جی ها را از بین نمی برد.

VirtualDJ – VirtualDJ بی‌نقص است، و در مورد Stems‌هایش هم همین‌طور است، که محصول قدرتمند و انعطاف‌پذیر بودن ساقه‌های آن است، و هر دو پایه v1 و v2 آن در دسترس دی‌جی‌ها هستند.

کاربران VirtualDJ عادت خواهند داشت که با نرم افزار خود زیر کاپوت قرار بگیرند و از مزایای آن بهره ببرند، اما منحنی یادگیری برای افراد ناآشنا تندتر است.

برنده: سراتو

از نظر انعطاف پذیری در استفاده از Stems

VirtualDJ – ممکن است راحت‌ترین راه حل و راه‌اندازی نباشد، اما تا حدی به این دلیل است که قدرتمندترین است.

می‌توانید حداکثر پنج پایه را از هم جدا کنید (فقط VirtualDJ به شما امکان جداسازی کلاه‌های بالا را می‌دهد)، و آن را به انواع مختلف هم با پد و هم با EQ خود پیکربندی کنید. همچنین دارای نقشه برداری جامع است

djay Pro AI – هنگام تنظیم مطابق با نیاز خود، دو، سه یا چهار پایه انتخاب می‌کنید و می‌توانید هم از EQ که به حالت stems تغییر کرده و هم از پدهای عملکرد برای کنترل آنها استفاده کنید.

Rekordbox DJ – بسیاری از عملکردهای Midi-mappable از جمله برخی از گزینه‌های افکت‌های ساقه هیجان‌انگیز.

به این معنی که اگر آماده هستید آستین‌های خود را بالا بزنید، می‌توانید با نگاشت Midi ساقه‌های Rekordbox کارهای خوبی انجام دهید.

گفته می شود، آنها فقط سه ساقه ارائه می دهند، نه چهار

Serato – فقط پدهای عملکردی، به علاوه برخی افکت ها (برای منصفانه بودن، کمی انعطاف پذیری در نحوه عملکرد افکت ها دارید).

اما به طور کلی، Serato به دنبال بی واسطه بودن نسبت به انتخاب های زیاد برای دی جی است، از این رو ساقه های آن از نظر طراحی ساده ترین هستند.

برنده: VirtualDJ

از نظر سازگاری در استفاده از Stems

وقتی صحبت از سازگاری نرم‌افزار با انواع تجهیزات دی‌جی می‌شود، هیچ‌کس به VirtualDJ نزدیک نمی‌شود، بنابراین جای تعجب نیست که همان قدرت به ویژگی Stems آنها نیز منتقل شود.

VirtualDJ – چه یک لپ‌تاپ قدیمی داشته باشید یا یک لپ‌تاپ قدرتمند مدرن، و مهم نیست که از چه ابزار DJ استفاده می‌کنید، VirtualDJ دارای طعم و مزه‌هایی است که برای شما مفید است

(بسته به اینکه چه چیزی با لپ‌تاپ شما بهترین کار را دارد، می‌توانید از نسخه 1 و 2 استفاده کنید). . نرم‌افزار آن تقریباً با تمام تجهیزات دی‌جی سازگار است، و همچنین ساقه‌های آن نیز سازگار است

Serato – ساقه‌های Serato با Mac و Windows به خوبی کار می‌کنند و با اکثر سخت‌افزارهای مدرن دارای مجوز Serato نیز با تغییر حالت Pad کار می‌کند.

Serato پایه های خود را طوری طراحی کرده است که با رایانه های قدیمی تر نیز به خوبی بازی کند، بنابراین تا زمانی که سخت افزاری دارید که از قبل با Serato کار می کند، باید خوب باشید.

djay Pro AI – این فقط برای اپل است، بنابراین Windows/Android (اکثر دی جی ها) نمی توانند از آن استفاده کنند.

با این حال، به نفع خود، djay Pro AI به شما اجازه می‌دهد با ساقه‌های یک آی‌پد یا آیفون DJ کنید، که دیوانه‌کننده است. اما به طور کلی، این نرم افزار “بدون درد” با سخت افزار کمتری نسبت به سایرین سازگار است، از این رو در این لیست سوم است.

Rekordbox DJ – در این مرحله فقط به طور رسمی با DDJ-FLX10 سازگار است، و از نظر نرم افزاری، علیرغم اینکه کیفیت صدای خوبی ندارد (به پایین مراجعه کنید)، بسیاری از کاربران همچنان برای دریافت تلاش می کنند.

Rekordbox روی سخت افزار آنها کار می کند (به نظر می رسد نداشتن 16 گیگابایت رم مقصر اصلی آن باشد).

برنده: VirtualDJ

از نظر کیفیت صدا در استفاده از Stems

برای Rekordbox Stems نسخه 1.0، مهندسان Pioneer DJ به ما می‌گویند که عمداً بین کیفیت صدا و سازگاری با لپ‌تاپ‌های زیادی که ممکن است، تعادلی را انتخاب کرده‌اند – و این نشان می‌دهد.

VirtualDJ – VirtualDJ’s Stems 2.0 به سختی برنده می شود. شاید تعجب آور نباشد زیرا جدیدترین است، اما برای وضوح و تفکیک، تقریباً آن را کنار می گذارد.

ما احساس کردیم که ممکن است در هنگام روشن شدن ساقه ها، محدوده دینامیکی کمی نداشته باشد، اما همه پایه ها در حال پخش هستند.

Serato – Serato یک دوم مناسب است و احتمالاً در برخی مناطق، به ویژه درام، کمی بهتر از VirtualDJ است.

Rekordbox DJ – مهندسان Rekordbox به ما می گویند که به عنوان اولین شات خود به دنبال سازگاری با کیفیت صدا بوده اند، اما این نشان می دهد، زیرا در حال حاضر این دو گام از دو رتبه برتر عقب تر هستند.

با این حال، در زمان نوشتن، آنها فقط در نسخه 1 هستند…

djay Pro AI – پایه های Neural Mix djay Pro AI نه جدید است و نه اخیراً به روز شده است – گل آلودترین و کمتر تعریف شده است، با بیشترین «نشتی» از بین چهار مورد.

اگرچه بین آن و Rekordbox زیاد نیست، هر دو به خوبی از سطح بالایی عقب هستند.

برنده: VirtualDJ

نتیجه مقاله بهترین نرم افزار دی جی برای Stems

بنابراین VirtualDJ برنده کلی ما است، با Serato در رده دوم ، و دو نرم افزار دیگر در رده های بعدی.

پکیج پلاتینیوم ویرچوال دی جی 2023 اورجینال با قابلیت Stems

با وجود اینکه djay Pro AI در هیچ یک از چهار حوزه آزمایشی ما موفق به کسب طلا نشد، آنها همچنان در DJing با Stems در iOS پیشتاز هستند.

حقیقت این است که این منطقه به سرعت در حال بهبود است.

ما کاملاً انتظار داریم که djay Pro AI قوی بازگردد، Serato و VirtualDJ همچنان برای کسب رتبه برتر رقابت کنند و Rekordbox به سرعت پیشرفت کند.

اما سوال بزرگ بعدی این است: آیا ساقه ها واقعاً به دام خواهند افتاد؟

یا آیا دی‌جی‌ها ترجیح می‌دهند هنگام تهیه ست‌ها از ویژگی‌های ساقه خود استفاده کنند و دی‌جی واقعی را به روشی که همیشه انجام می‌دادند انجام دهند؟

زمان نشان خواهد داد – اما می توانید مطمئن باشید که ما اینجا خواهیم بود تا به شما آموزش دهیم، توصیه کنیم و آنچه را که یاد می گیریم به اشتراک بگذاریم!

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

× چت واتساپ
چت تلگرام