تفاوت دستگاه‌ دی جی و انواع دستگاه Dj

تفاوت دستگاه‌ دی جی و انواع دستگاه Dj

دستگاه‌ دی جی و انواع دستگاه Dj به سه دسته تقسیم میشوند:

۱. دی‌جی ست‌ها: که از حداقل ۲ پلیر و یک دستگاه میکسر تشکیل شدن. پلیر‌ها یا همان دی جی ست ها بستگی به هزینه‌ای که براشون میکنید میتونن موزیک‌ها رو از روی cdها، فلش یا ممروی کارت‌ها بخونن. موزیک‌های آنالیز شده رو تشخیص بدن و …

دی‌جی ست‌ها به صورت کاملاً مستقل عمل میکنن و به عنوان مرجع اصلی کار dj شناخته میشن.

۲. کنترلر‌ها: به دلیل هزینه خیلی بالای دی‌جی ست‌ها و همچنین وزن و حجم بالای اونها شرکت‌هایی تصمیم گرفتن که امکانات و قابلیت‌های این دستگاه‌ها رو در محیط نرم‌افزار دی جی شبیه سازی کنن. با این کار تمامی امکانات دی‌جی ست‌های حرفه‌ای رو در محیط نرم‌افزاری با هزینه خیلی پایین در دسترس افراد قرار گرفت. با توجه به محدودیت‌هایی که در زمان کار با نرم‌افزار به وسیله موس و کیبرد وجود داشت و همچنین نیاز به کارت صدا با ۴ خروجی مجزا (یک جفت خروجی استریو برای خروجی اصلی و یک جفت خروجی استریو برای هدفون) دی‌جی کنترلر‌ها بوجود اومدن.

دی‌جی کنترلر‌ها از طریق سیگنال midi پارامتر‌های مختلف نرم‌افزارهای دی جی رو کنترلر میکنن و همچنین اکثرا دارای یک کارت صدای مناسب برای نرم‌افزار هستن.

پس دی‌جی کنترلرها به تنهایی کارایی ندارن و فقط میتونن از طریق سیگنال midi نرم‌افزار دی جی رو کنترل کنن و تمام کارها رو نرم‌افزار انجام میده.

۳. دستگاه‌های stand alone یا all in one: این دستگاه ها با ترکیب کنترلرها و پلیر‌ها به وجود اومدن. در ظاهر مثل کنترلر‌ها هستن ولی به صورت مستقل هم عمل میکنن و میتونن بدون نرم‌افزار دی جی هم کار کنن.

در انتها باید بگم که اکثر پلیرها هم (اگه خیلی قدیمی نباشن) قابلیت ارسال و دریافت سیگنالهای midi و استفاده به عنوان کنترلر برای کنترل انواع نرم‌افزارهای دی جی مثل ویرچوال دی جی و ترکتور و سراتو و رکورد باکس را دارند.

امیدوارم از مقاله تفاوت دستگاه‌ دی جی و انواع دستگاه Dj راضی بوده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

× چت واتساپ
چت تلگرام