حالت Real Time Stems در نرم افزار Serato DJ

حالت Real Time Stems در نرم افزار Serato DJ

حالت Real Time Stems در نرم افزار Serato DJ جداسازی لایه های آهنگ را به هر دو نوع نرم افزار دی جی خود اضافه کرده است، و می‌توانید همین حالا با دانلود نسخه بتای Serato DJ Pro 3.0 این ویژگی را امتحان کنید.

Serato Stems به دی‌جی‌ها اجازه می‌دهد وکال، ملودی، بیس و درام را در هر آهنگی که در حال نواختن هستند، جدا کنند.

یعنی آکاپلای فوری، سازها و غیره، و منعکس کننده ویژگی‌هایی است که با آنچه Virtual DJ و djay Pro AI در سال‌های اخیر ترکیب کرده‌اند، رقابت می‌کند.

Serato می‌گوید که اجرای طولانی مدت مورد انتظار آن از الگوریتم‌های داخلی توسعه‌یافته خاص خود استفاده می‌کند و آن‌ها احساس می‌کنند که در کسب‌وکار بهترین هستند.

به گوش ما، نتایج حداقل به خوبی نتایج در Virtual DJ و djay Pro AI، و به طور حکایتی، حتی بهتر به نظر می رسد.

Serato Stems یک ویژگی «پایه» خواهد بود، یعنی نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای آن به عنوان بسته توسعه نخواهید داشت (مثلاً برای دریافت تغییر کلید با Pitch ‘n Time).

برای کاربران Serato DJ Lite، نسخه رایگان Serato، این ویژگی برای پلتفرم آنها نیز در دسترس خواهد بود، اگرچه در آن صورت تنها جداسازی acapella و instrumental در دسترس خواهد بود.

چگونه دی جی ها به Serato Stems دسترسی پیدا می کنند و از آنها استفاده می کنند.

Serato Stems با استفاده از پدهای عملکرد با سخت افزار Serato موجود کار می کند.

کاربران یک حالت پد عملکرد را برای تغییر به استفاده با Stems انتخاب می‌کنند و برای انجام این کار، Loop Roll یا Sampler را قربانی می‌کنند.

ما در حال کار و تست آن بوده ایم و در عمل، استفاده از این پیاده سازی سرگرم کننده است.

هنگامی که به حالت پدهای عملکرد خود تغییر می‌کنید، چهار پد بالا صدا، ملودی، باس و درام را روشن و خاموش می‌کنند و چهار پد پایینی اکو آوازی، پژواک ساز، ترمز ساز و اکو درام را روی یک پایه خاص اعمال می‌کنند.

قبل از اینکه ساقه را از مخلوط خارج کنید.

روش سراتو برای آماده‌سازی آهنگ‌ها برای استفاده با Stems به گونه‌ای طراحی شده است که به Stems اجازه می‌دهد تا با پیش‌آنالیز آهنگ‌ها، روی سخت‌افزار کمتر قدرتمند کار کند.

هنگامی که یک آهنگ را بارگیری می کنید، به طور خودکار آنالیز می شود، و هنگامی که آماده شد، آهنگ در یک جعبه جدید حاوی تمام آهنگ های تجزیه و تحلیل شده ظاهر می شود.

کاری که Serato به طور موثر انجام می‌دهد این است که چهار نسخه از آن آهنگ را ایجاد می‌کند که هر کدام شامل یک پایه است.

برای استفاده از آن در پیاده‌سازی این ویژگی، و نیاز به پردازش بلادرنگ سنگین را کاهش می‌دهد (شما نمی‌توانید به طور جداگانه به آنها دسترسی داشته باشید، اما وجود دارند).

مطمئناً مشکل این است که این کار فضای دیسک زیادی را می‌گیرد، بنابراین اگر متوجه شدید که از آن‌ها در دی‌جی استم خود استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آهنگ‌های آنالیز شده با ساقه را از آن جعبه حذف کنید.

اگر نظرتان تغییر کرد، همیشه می‌توانید آن‌ها را دوباره تحلیل کنید.

این قابل تامل است، زیرا بسیاری از کاربران سنگین Serato از لپ‌تاپ‌های قدیمی‌تر با هارد دیسک‌های کوچک استفاده می‌کنند، و این بدان معناست که آنها می‌توانند با این وجود بهترین استفاده را از این ویژگی جدید ببرند.

Serato Stems اکنون در نسخه بتای عمومی Serato DJ Pro در دسترس است و شما می توانید با دنبال کردن این لینک به آن بپیوندید تا آن را امتحان کنید و همچنین میتوانید از پکیج آموزشی نرم افزار سراتو دی جی را از این لینک تهیه کنید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

× چت واتساپ
چت تلگرام