فعال سازی Stems در Rekordbox

فعال سازی Stems در Rekordbox

فعال سازی Stems در Rekordbox را در هر کنترلری دریافت کنید.

اگر یک کنترلر Rekordbox DJ از هر نوع دارید، می توانید از ویژگی جدید “Track Separation” با نام مستعار، بدون نقشه برداری یا دانلود Midi استفاده کنید – بدون نیاز به داشتن DJ DDJ-FLX10 پایونیر.

این راه سریع و آسان است شما می توانید فقط در یک دقیقه یا بیشتر، تنها با چند کلیک ماوس و بدون دانلود، نقشه برداری یا چیزهای فنی، پیش بروید.

2 راه آسان برای فعال سازی Stems در Rekordbox

1. روش اول سریع فعال سازی Stems در Rekordbox

فقط باید Stems را روشن کنید. من این را می گویم – اما شما باید Rekordbox 6.7 یا بالاتر را نیز داشته باشید، بنابراین نسخه خود را بررسی کنید و در صورت لزوم به روز رسانی کنید.

هنگامی که این کار را انجام دادید، چیزی که بسیاری از افراد از دست می دهند این است که به طور پیش فرض روشن نیست. در واقع باید “Track Separation” را در تنظیمات فعال کنید. با این ویژگی، DJ به قدرت پردازش زیادی نیاز دارد، بنابراین احتمالاً Pioneer DJ می‌خواهد با چشمان باز وارد شوید!

چیزی که بسیاری از مردم درگیر آن هستند این است که شما در واقع باید عملکرد stems را روشن کنید – به طور پیش فرض در Rekordbox روشن نیست.
با این حال، همیشه می توانید دوباره آن را خاموش کنید، بنابراین با بازی چیزی از دست نمی دهید. به سادگی به تنظیمات (دنده بالای صفحه)، سپس Extensions بروید، سپس کادر Track Separation را علامت بزنید.

هنگامی که این کار را انجام دادید، سه دکمه کوچک رنگی در بالای صفحه نمایش شما ظاهر می‌شوند که دارای برچسب‌های “Drums”، “Vocals” و “Instr” هستند (تصویر اصلی را ببینید). روی آنها کلیک کنید، و می توانید تک تک ساقه ها را هنگام دیجی روشن و خاموش کنید. روی هر کاری کار می کند – انجام شده. بهت گفتم آسونه

2. روش دوم پد فعال سازی Stems در Rekordbox

اما اگر بخواهید ساقه ها را از طریق پدهای خود کنترل کنید، به جای کلیک بر روی صفحه، چه باید کرد؟

بسیار خوب، مانند Serato و اجرای ساقه‌های آن، می‌توانید از ساقه‌ها روی پدها در Rekordbox نیز استفاده کنید – حداقل با برخی از کنترل‌کننده‌ها.

آیا این دکمه را دارید؟ سپس می‌توانید از روش دوم برای اضافه کردن ساقه به پدهای خود با ویرایشگر پد استفاده کنید – بدون نیاز به تغییرات نقشه‌برداری Midi.

برای مثال با DDJ-1000 (بزرگترین درخواستی که تاکنون دریافت کرده ایم) و DDJ-800، به علاوه میکسرهای DJM-S7 و S11 و کنترلرهای پد DDJ-XP2 و XP1 (اما نه DDJ-FLX4، DDJ-FLX6، یا XDJ-XZ، علیرغم آنچه در ویدیو گفتم – متاسفم، صاحبان XZ!). خط پایین – دکمه کوچک “PAD” را در ردیف بالای نرم افزار Rekordbox خود (در کنار MIDI) پیدا کنید.

اگر با ترکیب سخت افزاری/نرم افزاری شما خاکستری نشده باشد، کار خواهد کرد.

باز هم این به طور پیش فرض تنظیم نشده است، اما حداکثر یک یا دو دقیقه اضافی است. و دوباره، بدون نقشه برداری، بدون Midi، بدون خطر به هم ریختن چیزی (فقط چند کلیک برای بازگشت به حالت قبل است اگر نظر خود را تغییر دهید).

اگر فقط از ویرایشگر رسمی پد استفاده کنید، به‌جای اینکه سعی کنید با نقشه‌برداری Midi دست و پنجه نرم کنید.

تا زمانی که یک کنترلر سازگار دارید، دریافت توابع پایه پایه روی پدهای کنترلر بسیار آسان‌تر است.

در اینجا برای فعال سازی Stems در Rekordbox چه باید کرد:

روی «PAD» در بالای صفحه کلیک کنید. کادری که بارگذاری می شود Pad Editor است.

یک تابع پد را که استفاده نمی کنید (Sampler، Pad FX، هر چیزی) انتخاب کنید و منوی کشویی آن را روی “User1” تنظیم کنید.

روی منوی کشویی کنار صفحه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید و گزینه Transport > Track Separation > Part Drums را انتخاب کنید.

همین کار را برای دو پد بعدی با Part Vocals و Part Instr انجام دهید. ویرایشگر پد را ببندید.

اکنون هنگام DJing، جابجایی به آن حالت پد به شما امکان می دهد با استفاده از سه پد اول در ردیف بالا، ساقه ها را روشن و خاموش کنید.

درست مانند دکمه های فیزیکی در DDJ-FLX10، و دقیقاً مانند دکمه های روی صفحه (در واقع، وقتی پدها را فشار می‌دهید، روشن و خاموش می‌شوند.

لنت ها نیز روشن می شوند تا وضعیت هر ساقه را به شما نشان دهند (یعنی روشن/خاموش).

راه سومی برای انجام همه این کارها وجود دارد.

این برای شیرجه رفتن در Midi Mappings (دکمه MIDI در کنار دکمه PAD در بالای صفحه Rekordbox) و به صورت دستی بازنگری کنترل های Stems روی هر دکمه/هایی که می خواهید است.

این خیلی سخت نیست و با هر کنترل‌کننده‌ای کار می‌کند – اما زمان بیشتری می‌برد و باید از کاری که انجام می‌دهید مطمئن باشید.

اگر به نقشه برداری Midi علاقه دارید، آموزش های زیادی برای کمک به شما وجود دارد – از جمله آموزش های Midi Mapping در دوره آموزشی Rekordbox Made Easy ما.

نرم افزار Rekordbox یک نرم افزار بسیار پیچیده است، با عملکردهای بی شمار، از صادرات موسیقی شما برای DJing در ابزار حرفه ای، نگه داشتن کتابخانه اصلی خود در فضای ابری و آماده سازی بر روی هر گونه تجهیزات، تا کنترل نور.

در حال حاضر، و همچنین DJing در همه چیز، از کنترلرهای مبتدی ارزان. به دستگاه های همه کاره مستقل و موارد دیگر. می توانید ویرایش های دی جی را در Rekordbox آماده کنید.

اکنون حتی می توانید از برنامه تلفن همراه Rekordbox استفاده کنید.

مجدداً، اگر علاقه مند به یادگیری دی جی مانند یک حرفه ای هستید اینجا کلیک کنید،

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

× چت واتساپ
چت تلگرام