چرا دی جی ها از Vinyl و Turntables استفاده می کنند

چرا دی جی ها از Vinyl و Turntables استفاده می کنند

چرا دی جی ها از Vinyl و Turntables استفاده می کنند هنر دی جی در یکی دو دهه گذشته تقریباً غیرقابل تشخیص تغییرات زیادی کرده.

فایل‌های موسیقی دیجیتال، نرم‌افزار قدرتمند دی‌جی کامپیوتر، سرویس‌های پخش موسیقی، حتی برنامه‌هایی برای قرار دادن تمام قدرت یک سیستم دی‌جی در گوشی در دست شماست.

همه این موارد نه تنها دی‌جی را برای افراد بسیار بیشتری نسبت به قبل باز کرده است، بلکه اساساً روش انجام آن، حتی معنای دی جی بودن را تغییر داد.

اما این بدان معنا نیست که دیجی ساده با صفحه های گرامافون از بین رفته است.

همانطور که Kindle کتاب ها را از بین نبرد، عکاسی دیجیتال عکاسی فیلم را از بین نبرد، و هنر دیجیتال قلم مو را از بین نبرد، دیجی گرامافون نیز از زمانی که سی دی ها تغییر بزرگی را به دیجی دیجیتال آغاز کردند، ثابت مانده است. در دهه 1990

اما چرا کسی بخواهد در دهه سوم قرن بیست و یکم با صفحات و صفحه‌های گردان دی‌جی کند؟ خوب، اگر دی‌جی هستید که نمی‌توانید «خارش» را برای یادگیری دی‌جی روی صفحه‌های گرامافون خاموش کنید، از قبل می‌دانید و احتمالاً وقتی فهرست زیر را بخوانید خودتان را می‌شناسید.

7 دلیلی چرا دی جی ها از Vinyl و Turntables استفاده می کنند
1. آنها می خواهند صفحه های قدیمی را همانطور که همیشه پخش می کردند پخش کنند
کلکسیون روح و دیسکو فروشگاه رکورد
هیچ چیز مانند تجربه حفاری رکورد در یک فروشگاه مناسب وجود ندارد.
اگر اهل هیپ هاپ دهه 90، هاوس دهه 80، راک دهه 70، نورترن سول دهه 60 هستید، واقعیت این است که دی جی ها در آن زمان از صفحه های گرامافون برای پخش آن موسیقی برای رقص خود استفاده می کردند.

بنابراین اگر دلیل اینکه شما دی جی هستید این است که آن روزها را دوباره زنده کنید، آن موسیقی را جمع آوری کنید، و شاید برای افرادی که سلیقه شما را به اشتراک می گذارند کنسرت اجرا کنید، منطقی است که این کار را با همان تجهیزاتی انجام دهید که در آن زمان استفاده می شد، و با سوابق اصلی بازگشت به روش های قدیمی کاملاً از این طریق معتبرتر و احتمالاً سرگرم کننده تر است.

اگر مدرکی می‌خواهید که این طرز تفکر یک «چیز» است، فقط باید از فراز حصار به دنیای تولید موسیقی نگاه کنید تا اشتیاق به همه چیزهای «آنالوگ»، «وینتیج» و غیره را ببینید.

2. آنها از روش‌های مدرن و دیجیتال سرخورده شده‌اند و می‌خواهند با یک روش ساده‌تر و خالص‌تر دی‌جی دوباره ارتباط برقرار کنند.
یادگیری دی‌جی مدرن، با بیت‌گرید، کوانتیزه‌سازی، همگام‌سازی، شکل‌های موج و غیره، بسیار آسان‌تر از روش‌های قدیمی، با وینیل و صفحه‌های گردان است.

اما برای بسیاری از دی جی ها، چیزی در این راه از دست داده است.

یک عنصر غیرقابل انکار خطر در هنگام دی جی با صفحه های گردان و وینیل وجود دارد که با روش های مدرن تا حدودی از بین رفته است.

شما نمی توانید Ctrl + Z را روی صفحه گردان فشار دهید تا از خطا خارج شوید!

مرد سوزن را روی ضبط در استودیوی دی جی رنگارنگ می گذارد
دیجی با ضبط تمام توجه شما را به خود جلب می کند و همه چیز را به اصول اولیه باز می گرداند.
علاوه بر این، داشتن ویژگی‌های کمتر در دسترس، راه‌های کمتر برای ایجاد صدا و سبک، می‌تواند برای دی‌جی‌هایی که گستره دیجیتال را نه قدرتمند، بلکه قدرتمند می‌دانند، احساس قدرت بیشتری داشته باشد.

بهترین Vinyl و Turntables برای دی جی

3. آنها می خواهند در دریای دی جی های دیجیتال برجسته شوند
من همیشه داستانی را در مورد یکی از دوستان برنامه‌ریز عروسی تعریف می‌کنم که درباره دو دی‌جی که شرکتش برای عروسی مشتریانش استفاده می‌کرده است به من گفت. اولین دی جی به قول او “دی جی لپ تاپ” بود. او به من گفت که او عالی است و همه مشتریان او را دوست داشتند. بنابراین از او در مورد دی جی دوم پرسیدم.

“اوه، خوب او برای مشتریانی است که بودجه بالایی دارند، که چیزی واقعا خاص می خواهند.” او گفت. او از صفحه‌های گردان استفاده می‌کند و بنابراین گران‌تر است، اما برای کسانی که می‌خواهند هزینه اضافی برای یک دی‌جی واقعی بپردازند، ما از او استفاده می‌کنیم.»

دی جی فانتزی وینیل در فضای باز منتظر مهمانان در میدان رقص است
برای برخی از دی جی های رویداد، داشتن یک چیدمان سنتی وینیل صرفا یک تاکتیک تجاری است.
“دی جی واقعی”؟! از کجا باید با آن شروع کرد؟ همه ما می دانیم که مهم نیست که شما چه دی جی می روید، مهم این است که چه کاری با آن انجام می دهید.

همیشه دی جی هایی هستند که تصمیم می گیرند که آنها “دی جی وینیل” خواهند بود تا از دی جی های دیجیتال متمایز شوند و این کنسرت ها را به چالش بکشند. این یک تصمیم تجاری است.

4. آنها کنجکاو هستند که چگونه DJing پیش از دیجیتال انجام شده است.

من داشتم با دی‌جی جازی جف در این مورد صحبت می‌کردم که دوره آموزشی دی‌جی خود را با او برگزار می‌کردیم.

ما در حال بحث بودیم که نسل دی‌جی‌های او چگونه روی صفحه‌های گرامافون شروع شد، تا اینکه وقتی آمدند، بسیاری به سمت CDJ رفتند.

بعد، لپ‌تاپ‌ها به این معنی بودند که می‌توانستند از صفحه‌های گردان خود برای دی‌جی استفاده کنند، اما با فایل‌های دیجیتال – باورنکردنی! بهتر شد، زیرا بعد، کنترلرهای شگفت انگیزی وارد شدند که همه آن را در یک جعبه قابل حمل قرار دادند. و در نهایت، می توانید این کار را بر روی iPad خود و حتی تلفن خود انجام دهید. شگفت انگيز!

5. آنها می خواهند خود را به عنوان دی جی به چالش بکشند
دی جی در حال تنظیم زمین روی صفحه گردان
اگر می خواهید رکوردهای آنالوگ به خوبی با هم ترکیب شوند، چاره دیگری ندارید جز اینکه خودتان آنها را با دقت به هم بزنید.
مسلماً هیچ چالشی بزرگ‌تر از یادگیری بیت میکس در دی‌جی وجود ندارد، بنابراین می‌توانید ست‌های دی‌جی عالی را روی دو صفحه گرامافون با یک جعبه وینیل اجرا کنید. پایش هستی؟

6. آنها می خواهند اسکرچ را یاد بگیرند و ترجیح می دهند این کار را با میزهای گردان انجام دهند
شما مطلقاً نیازی به استفاده از میزهای گردان برای خراش ندارید. همانطور که بارها نشان داده‌ایم، و همانطور که در دوره آموزشی Scratching For Controller DJs خود را آموزش می‌دهیم، می‌توانید یاد بگیرید که به معنای واقعی کلمه هر وسیله‌ای را با چرخ‌های دونده خراش دهید.

اما با دو بشقاب 12 اینچی، با استفاده از وینیل، در بالای کفپوش ها، با یک سوزن واقعی در شیار؟ خوب، بگذارید بگوییم که انجام آن با یک کنترلر یا حتی یک تنظیم DVS بسیار متفاوت است، جایی که می‌توانید عرشه‌ها را طوری تنظیم کنید که دقیقاً مانند چرخ‌های دویدن بزرگ رفتار کنند، اگر سوزن بپرد و همه اینها شما را ببخشد.

دی جی خراش با وینیل
شما می توانید تقریباً نوعی از دنده را خراش دهید، اما احساس انجام این کار روی وینیل دشوار است.
درست مانند یادگیری ضربت میکس دستی با وینیل یک چالش بزرگ است، اسکرچ روی یک تنظیم مشابه نیز چالش بزرگی است.

و برای برخی، اگر می خواهند اسکرچ را یاد بگیرند، میزهای گردان تنها راه…

7. آنها هرگز متوقف نشده اند!
اخیراً با یک دی جی معروف بریتانیایی دهه 1990 صحبت کردم. او در مورد میکسرهای دیجیتالی می پرسید که می تواند با DVS استفاده کند تا با استفاده از صفحه های گرامافون خود، دی جی را با فایل ها و نرم افزارهای موسیقی دیجیتال شروع کند.

دی جی وینیل مدرسه قدیمی در یک مکان تاریک
برخی از دی جی ها فقط به روش قدیمی مدرسه زندگی می کنند و نفس می کشند!
بله، باور کنید یا نه، هنوز هم دی‌جی‌هایی هستند که از وینیل شروع کرده‌اند، و هنوز هم این کار را انجام می‌دهند، و به هر دلیلی دلیلی برای تغییر ندیده‌اند. نیازی نیست که آنها «دایناسورها» باشند – تعداد کمی از دی جی ها همچنان انتخاب می کنند که از صفحه های گرامافون شروع کنند و به آنها پایبند باشند.

این مطلب را در ادامه بخوانید: 6 دلیل که چرا دی جی های دیجیتال باید چرخش با وینیل را بیاموزند

سرانجام…
ما هرگز طرفدار سوئیچ 100% به دیجی وینیل و صفحه گرامافون نیستیم، نه برای کسی. معایب – قیمت و در دسترس بودن وینیل، کمبود امکانات، قیمت چرخ دنده، دیگر استاندارد صنعتی نیست، دشواری جابجایی چرخ دنده – بیشتر از مزایا است و بسیار زیاد است.

اما این بدان معنا نیست که ما هیچ دی‌جی را با دلیلی که بخواهد روی وینیل دی‌جی کند تشویق نمی‌کنیم که درست پیش برود و این کار را انجام دهد. یک دی‌جی وینیل «در منطقه» چیزی است که باید دید، حس فوق‌العاده‌ای است که دی‌جی با صفحه‌های ضبط‌شده به‌شیوه‌ای که توصیفش تا زمانی که آن را امتحان نکنید، سخت است، و برای ما، هر نوع دی‌جی باید ارزش رفتن را داشته باشد!

آموزش دی جی و اسکرچ در سایت دی جی کلاب

اگر علاقه مند به انجام این کار هستید، به شما توصیه می کنیم تنظیماتی را تهیه کنید که بتوانید با وینیل واقعی و لپ تاپ خود از آن استفاده کنید، که امروزه به سادگی به معنای یک میکسر دیجیتال سازگار با نرم افزار دی جی انتخابی شماست. این بدان معناست که می‌توانید با استفاده از صفحه‌های گرامافون و فایل‌های دیجیتالی خود، به روش «مدرن» DJ کنید، و هر زمان که خواستید، با وینیل واقعی به روش «قدیمی» بروید – حتی در همان مجموعه. این بهترین هر دو جهان است.

آیا هنوز از وینیل و صفحه گردان استفاده می کنید؟ چرا دی جی ها از Vinyl و Turntables استفاده می کنند چرا؟ دلایل خود را در زیر بنویسید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

× چت واتساپ
چت تلگرام