Pioneer dj نرم افزار Serato dj را خریداری کرد

Pioneer dj نرم افزار Serato dj را خریداری کرد

Pioneer dj نرم افزار Serato dj را خریداری کرد Pioneer DJ امروز اعلام کرد که قصد دارد Serato را بخرد، در اقدامی که امواج شوک را در دنیای DJing ارسال می کند.

علیرغم اطمینان باید بقای Serato را به عنوان یک پلتفرم DJ طولانی تر زیر سوال ببرد.

این خبر امروز توسط شرکت مادر پایونیر دی جی، AlphaTheta اعلام شد.

شرکت AlphaTheta، رهبران بازار در زمینه سخت‌افزار و نرم‌افزار دی‌جی از طریق برند پایونیر دی‌جی، و سراتو آدیو ریسرچ لیمیتد.

رهبران بازار در زمینه دی‌جی و نرم‌افزار صوتی، با خوشحالی اعلام می‌کنند، مشروط به تایید اداره سرمایه‌گذاری خارجی نیوزلند و سایر شرایط متعارف. ، که دو شرکت بر سر تملک تمام سهام سراتو توسط آلفا تتا به توافق رسیده اند.

بنابراین، با توجه به تأییدیه‌های معمول، دی‌جی پایونیر اکنون مالک سراتو است.

سوال این است که این برای دی جی ها چه معنایی دارد؟ بی‌شک، دی‌جی‌های Rekordbox باید انتظار داشته باشند که عملکرد ساقه‌های زیر استانداردشان با تا کردن فن‌آوری ساقه‌های Serato تقویت شود

(نکته وسیع‌تر این است که تحقیق و توسعه Serato به سود Rekordbox خواهد بود)، اما اجازه دهید کمی عمیق‌تر بگردیم…

همچنین در بخشی از این بیانیه آمده است:

در حالی که این مشارکت بر روی تخصص ترکیبی هر دو شرکت سرمایه گذاری خواهد کرد، آلفا تتا و سراتو به عنوان برندهای مستقل به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

این شامل ادامه همکاری طولانی مدت آنها با بازیگران کلیدی در صنعت سخت افزار و نرم افزار دی جی است.

بنابراین، در کوتاه مدت، به نظر می رسد آینده Serato به عنوان یک پلت فرم امن است. با این حال، میان مدت و فراتر از آن، این مطمئناً نامشخص تر می شود.

چرا؟ خوب، واضح است: چرا یک شرکت سخت‌افزار دی‌جی به دو برند نرم‌افزار نیاز دارد، در حالی که آن نرم‌افزار اساساً همان کار را انجام می‌دهد؟

سپس، Serato البته با برندهایی مانند Roland، Reloop، Numark و Rane برای تولید سخت‌افزار سفارشی برای نرم‌افزار خود شریک می‌شود.

که همگی رقبای مستقیم سخت‌افزار Pioneer DJ هستند. این شرکت ها به طور موثر با یک رقیب برای صدور مجوز نرم افزار برای محصولات خود مذاکره می کنند.

ما حدس می زنیم که آنها تمایل کمتری به انجام این کار داشته باشند، به این معنی که ممکن است از ساخت کنترلرهای Serato منصرف شوند.

این امر منجر به افزایش بیشتر DJ پایونیر می شود که در حال حاضر موقعیت غالب خود را همانطور که دی جی های سخت افزاری Serato استفاده می کنند، افزایش دهد.

کاربران Serato در حال حاضر نیازی به نگرانی ندارند – اما باید برای تغییرات بزرگ در سال های آینده آماده باشند.

و البته، برخی از مردم سراتو را انتخاب می کنند زیرا نمی خواهند صنعت تحت سلطه یک بازیکن را ببینند. با توجه به اینکه سراتو اکنون متعلق به پایونیر دی‌جی است، پلتفرم آن‌ها اکنون توسط این غول بزرگ بلعیده شده است.

آموزش Serato DJ Pro

چگونه این ممکن است بر بقیه صنعت تأثیر بگذارد؟

این البته همه حدس و گمان است، اما اگر یک سازنده بخواهد از این به بعد یک کنترلر DJ بسازد، و پایونیر دی جی هر دو برند نرم افزار اصلی را در اختیار داشته باشد (Rekordbox خود سراتو و پایونیر دی جی نزدیک به 80 درصد استفاده از نرم افزار را تشکیل می دهند).

چنین سازنده ای تنها چند انتخاب دیگر در بین بازیکنان بزرگتر خواهد داشت: VirtualDJ و djay Pro. هیچ کدام ممکن است احساس خوبی نداشته باشند.

همانطور که گفته شد، این واقعیت جدید ممکن است به سادگی از توسعه کنترل کننده جدید جلوگیری کند.

اما یک پیچ و تاب وجود دارد: inMusic مالک Numark و Rane و همچنین Denon DJ است – سه نفر از بزرگترین نام‌ها در تجهیزات DJ خارج از Pioneer DJ.

در حال حاضر پلتفرم نرم افزاری خود را برای سیستم های جاسازی شده، Engine DJ، دارد.

اکنون ممکن است انگیزه ایجاد شود که Engine DJ – که به خوبی مورد توجه قرار گرفته است – به یک پلتفرم نرم افزاری کامل تبدیل شود. این شرکت به اندازه کافی بزرگ است که بتواند این کار را انجام دهد و به خوبی انجام دهد.

ما می‌توانیم آینده‌ای را ببینیم که در آن Denon DJ، Numark و Rane Gear همگی با پلتفرم لپ‌تاپ Engine DJ کار می‌کنند، و Pioneer DJ سخت‌افزار Rekordbox، Serato یا هر ترکیبی از این دو در آینده است.

با این حال، انحصار معمولاً توسعه و نوآوری را خفه می کند. پس رقابت خوب است.

اما برای رقابت با سلطه و قدرت AlphaTheta با نام مستعار Pioneer DJ، یک شرکت به منابع و برندها نیاز دارد. inMusic هر دو را دارد.

این را در ادامه بخوانید: بهترین نرم‌افزار DJ 2023 – Serato، Traktor، Rekordbox، VirtualDJ، djay Pro AI…؟

در واقع، اگر بیش از یک صنعت خاص باشد، چنین تصاحب ممکن است مشمول مقررات پیرامون انحصار باشد – اما بعید به نظر می رسد. بنابراین، ما آینده جدیدی داریم – بیایید ببینیم که ما را به کجا می برد.

اطلاعیه کامل سراتو را اینجا بخوانید

شما چی فکر میکنید؟ آیا فکر می کنید این خبر خوبی است یا شما را مملو از ناامیدی می کند؟ به ما اجازه بدهید از تفکرات شما در نقطه نظرات آگاه شویم.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3 (2 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

× چت واتساپ
چت تلگرام